Przejdź do treści
NASZA FIRMA POWSTAŁA W 1999 ROKU

Suszarnie i parzelnie

Consulting
 
 

Suszarnie i Parzelnie

 
Firma LE.KO oferuje suszarnie konwekcyjne w standardowym wykonaniu ze stropem pozornym zabudowanym ponad wsadem. W zależności od wielkości komory i jej proporcji wymiarowych cyrkulacja powietrza odbywa się w osi wzdłużnej lub poprzecznej do otworu drzwiowego. Drzwi załadowcze mogą być otwierane na zawiasach, lub też unoszone i przesuwane za pomocą specjalnego mechanizmu przemieszczającego się po torze zawieszonym na ścianie czołowej urządzenia. Dostarczane przez nas urządzenia mogą być wykonywane jako suszarnie wolnostojące lub wielokomorowe łączone w szeregi o dowolnej ilości stanowisk suszenia, przy czym możliwe jest łączenie komór o różnej objętości użytecznej.

Wielkość komór

Najczęściej, zastosowanie znajdują komory objętości od 8 do 120 metrów sześciennych tarcicy. Podstawowe wymiary takie jak: szerokość, głębokość i wysokość stosu drewna poddanego suszeniu są parametrem określającym objętość użyteczną komory. Standardowo przyjmujemy 35 procentowe wypełnienie objętości użytecznej suszoną tarcicą.

Typy suszarni

Materiały używane do budowy

Podstawowym materiałem konstrukcyjnym używanym do budowy suszarni jest aluminium. Kształtowniki, z których wykonywana jest lekka, lecz zarazem bardzo sztywna szkieletowa konstrukcja nośna wykonane są ze stopu aluminium w gatunku 6060T66. Jeżeli względy konstrukcyjne wymagają zastosowania elementów stalowych używamy do tego stali nierdzewnej w gatunku 1.4301. Jedynie elementy zewnętrzne, nie narażone na działanie agresywnego klimatu suszarni wykonywane są ze zwykłej stali konstrukcyjnej. Ściany zewnętrzne komory stanowią odpowiednio ukształtowane blachy aluminiowe o grubości 1,5 mm, wypełnione wełną mineralną firmy Rockwool. Zewnętrzne poszycie stanowi trapezowa blacha aluminiowa.

Obejrzyj naszą komorę suszarniczą

Inne produkty

PASTERYZACJA

Posiadamy nowatorski system sterowania suszarnią.

SYSTEMY STEROWNICZE

Posiadamy nowatorski system sterowania suszarnią.

KOMPONENTY

Posiadamy nowatorski system sterowania suszarnią.
Strona wykonana przez CodeLab